Щороку в сезон відпусток я починаю мріяти про всі поїздки, які я планую зробити з сім’єю. Однак, навіть якщо наші дні будуть з задоволенням витрачені на пляж або прогулянки по новим містам, все фактично починається з одного і того ж: далекі рейси, аеропорти і готелі. Хоча Wi-Fi в аеропорту може заявити про свою безпеку в назві мережі, громадським Wi-Fi мережам не вистачає шифрування, яке захищало б дані, що відправляються по мережі. Без шифрування кіберзлочинці можуть перехоплювати загальну інформацію і отримувати доступ до особистих паролів, фінансів або інформації про особу.
Подорож часто передбачає те, що я буду підключатися до незнайомих мереж Wi-Fi, тому особливо важливо мати інтелектуальне рішення безпеки для всіх моїх пристроїв. Я покладаюся на два різних інструменти для того, щоб підтримувати мої особисті та пристрої моєї сім’ї в безпеці, поки ми в дорозі. Один з них – персональний VPN, який тримає мої з’єднання в цілісності, навіть якщо мені потрібно увійти в небезпечну мережу Wi-Fi.
Персональні VPN-системи зашифровують онлайн-активність як в громадських, так і в захищених мережах Wi-Fi, що дозволяє користувачам безпечно користуватися мережею та відчувати себе спокійно, знаючи, що конфіденційна інформація залишиться конфіденційною.
Якщо Ви, як правило, багато подорожуєте або працюєте зі своїм пристроєм під час подорожей, обов’язково завантажуйте додатки для безпеки, які безпосередньо захищають Ваші пристрої. Мати такий додатковий рівень безпеки доволі зручно, так як ці програми аналізують додатки, що вже встановлені на моєму телефоні і використовують мою особисту інформацію, відповідно захищаючи мої дані. А якщо Ви подорожуєте в міста, де поширене злодійство (або якщо Ви просто забудькувата людина), багато з додатків безпеки також пропонують захист від крадіжки, який дозволяє користувачеві резервувати, блокувати і видаляти дані пристрою віддалено.
Моя сім’я любить відвідувати багато різних місць за одну відпустку, що робить ці програми ідеальними – так як ми переміщуємось від готелю до готелю, нас часто оточують невідомі мережі. Якщо Ваш пристрій встановив невідоме з’єднання, Ви потенційно піддаєтеся ризику фішингу або завантаження шкідливих програм через мережу. Я виявила, що завжди розумно мати додатковий захист, якщо Ваші телефони підвержені небезпечному з’єднанню.
Незважаючи на те, що ці інструменти важливі, ми зрозуміли, що навіть найбільш досконала технологія може іноді потерпіти невдачу. Один з найбільш надійних способів захистити Ваш пристрій від стресу цього літа – зрозуміти, як виглядає небезпечне з’єднання Wi-Fi. Якщо Ви можете визначити, чи безпечні з’єднання навколо вас, це потенційно вбереже Вас і Ваших близьких від величезного головного болю в подорожі. Слідкуйте за цими попереджувальними знаками про незахищені мережі і уникайте підключення, якщо мережа виглядає підозрілою.
- Перевірте справжність. Якщо для захищеного доступу немає пароля WPA або WP2, з’єднання відкрите або незашифроване. Ви можете перевірити справжність мережі, перейшовши в налаштування Інтернету і подивившись, захищена вона WPA або WPA2.
- HTTP проти HTTPS? Переконайтеся, що веб-сторінки, які Ви відвідуєте, є «HTTPS» зашифрованими, коли це можливо. Це можна перевірити, подивившись на початок URL-адреси, до якої Ви підключаєтесь – якщо URL-адреса починається з «HTTP», вийдіть із системи – особливо якщо Ви робите щось конфіденційне.
- Зверніть увагу на попереджувальні знаки. Попередження SSL і TLS – це повідомлення, які з’являються у Вашому браузері, коли Вам загрожує підключення до небезпечного з’єднання – і, ймовірно, Ви натиснули на підтвердження, не замислюючись. Витратьте хвильку, щоб подумати про те, на що Ви погоджуєтеся, перш ніж переходити до повідомлень в наступний раз, тому що це може означати, що Ви піддаєте небезпеці свої пристрої.
- Будьте розбірливими. Не перемикайте пристрій в режим автоматичного підключення до мереж Wi-Fi. Краще переконайтеся, що Ваші ноутбуки, планшети або смартфони будуть «забувати» певні мережі при відключенні і що вони будуть повторно підключатися тільки тоді, коли Ви вирішите зробити це вручну.
Для всіх, від «безпечного Wi-Fi», який Ви знайдете в аеропорту або літаку, і до мереж, до яких би Ви не підключилися в своєму готелі або в громадському місці, розумно мати безпечне рішення, якщо Ви плануєте залишатися на зв’язку під час поїздок. Знайте попереджувальні знаки незахищеного Wi-Fi-з’єднання і використовуйте особистий VPN і / або мобільне рішення безпеки, коли це можливо, щоб Ваші дані були максимально захищені. Всім безпечного літа і щасливих подорожей!
Радхика Саранг, McAfee
Дізнайтеся більше про рішення McAfee. Для отримання безкоштовної консультації або демонстрації продуктів компанії напишіть на security@techsvit.eu або використовуйте форму контактів. Ми є авторизованим партнером McAfee.